Enter the price per pack value in your currency.
Enter the number of yogurts in a pack.
History:

Penjelasan

Bagaimana untuk mengira kos setiap yogurt?

Kos setiap yogurt boleh dikira menggunakan formula mudah:

Kos setiap yogurt ialah:

§§ c = \frac{a}{b} §§

di mana:

  • § c § — kos setiap yogurt
  • § a § — harga setiap pek (jumlah kos)
  • § b § — bilangan yogurt setiap pek

Formula ini membolehkan anda mengetahui jumlah yang anda bayar untuk setiap yogurt individu dalam pek.

Contoh:

Harga setiap Pek (§ a §): $10

Bilangan Yogurt setiap Pek (§ b §): 6

Kos setiap Yogurt:

§§ c = \frac{10}{6} \approx 1.67 §§

Ini bermakna anda membayar kira-kira $1.67 untuk setiap yogurt dalam pek.

Bila hendak menggunakan Kalkulator Kos setiap Pek Yogurt?

  1. Belanjawan: Tentukan amaun yang anda belanjakan untuk yogurt dan laraskan belanjawan anda dengan sewajarnya.
  • Contoh: Jika anda membeli berbilang pek, anda boleh mengira jumlah kos dan melihat bagaimana ia sesuai dengan belanjawan runcit anda.
  1. Perbandingan Harga: Bandingkan kos setiap yogurt merentas jenama atau saiz pek yang berbeza.
  • Contoh: Jika satu jenama menawarkan pek 4 untuk $5 dan yang lain menawarkan pek 6 untuk $10, anda boleh melihat dengan mudah mana tawaran yang lebih baik.
  1. Keputusan Membeli-belah: Buat keputusan termaklum semasa membeli-belah dengan memahami keberkesanan kos pilihan yogurt yang berbeza.
  • Contoh: Jika anda menemui jualan pada pek yang lebih besar, anda boleh mengira sama ada ia berbaloi untuk membeli lebih banyak.
  1. Perancangan Makanan: Jika anda memasukkan yogurt dalam makanan anda, mengetahui kos setiap yogurt boleh membantu anda merancang makanan anda dengan lebih menjimatkan.
  • Contoh: Jika anda menggunakan yogurt dalam smoothie atau resipi, anda boleh mengira jumlah kos bahan.

Contoh praktikal

  • Membeli-belah Runcit: Pembeli mungkin menggunakan kalkulator ini untuk menentukan nilai terbaik apabila membeli yogurt secara pukal berbanding pek yang lebih kecil.
  • Penyediaan Makanan: Penggemar penyediaan makanan boleh mengira kos yogurt yang digunakan dalam pelbagai resipi untuk menguruskan perbelanjaan makanan mereka dengan lebih baik.
  • Belanjawan Keluarga: Sebuah keluarga boleh menggunakan kalkulator untuk menjejaki penggunaan yogurt mereka dan melaraskan perbelanjaan runcit mereka dengan sewajarnya.

Definisi Istilah yang Digunakan

  • Harga setiap Pek (a): Jumlah kos pek yogurt, yang boleh berbeza-beza berdasarkan jenama, saiz dan promosi kedai.
  • Bilangan Yogurt setiap Pek (b): Jumlah bilangan yogurt individu yang terkandung dalam satu pek.
  • Kos setiap Yogurt (c): Harga yang dikira untuk setiap yogurt individu, diperoleh daripada membahagikan jumlah harga dengan bilangan yogurt dalam pek.

Gunakan kalkulator di atas untuk memasukkan nilai yang berbeza dan lihat kos setiap yogurt berubah secara dinamik. Hasilnya akan membantu anda membuat keputusan termaklum berdasarkan tabiat pembelian yogurt anda.