Тайлбар

Пиццаны зуурмагийн нэг багцын зардлыг хэрхэн тооцох вэ?

Пиццаны зуурмаг бэлтгэх нийт зардлыг дараах томъёогоор тооцоолж болно.

Нийт зардлыг (C) дараах байдлаар тооцно.

§§ C = (Flour Cost + Water Cost + Yeast Cost + Salt Cost + Oil Cost) §§

Хаана:

  • Гурилын өртөг-ийг дараах томъёогоор тодорхойлно. §§ \text{Flour Cost} = \text{Flour Cost per kg} \times \text{Weight per Pizza} \times \text{Number of Pizzas} §§

  • Усны зардлыг дараах байдлаар тооцно. §§ \text{Water Cost} = \text{Water Cost per liter} \times \text{Weight per Pizza} \times \text{Number of Pizzas} §§

  • Мөөгөнцрийн өртөг-ийг дараах байдлаар тооцно. §§ \text{Yeast Cost} = \text{Yeast Cost per gram} \times 10 \times \text{Number of Pizzas} §§ (Нэг пиццанд 10 грамм мөөгөнцөр байна гэж үзвэл)

  • Давсны өртөг-ийг дараах байдлаар тооцно. §§ \text{Salt Cost} = \text{Salt Cost per gram} \times 10 \times \text{Number of Pizzas} §§ (Нэг пиццанд 10 грамм давс байна гэж үзвэл)

  • Газрын тосны өртөг-ийг дараах байдлаар тооцно. §§ \text{Oil Cost} = \text{Oil Cost per liter} \times 10 \times \text{Number of Pizzas} §§ (Нэг пицца тутамд 10 миллилитр тос байна гэж үзвэл)

Жишээ:

Та тус бүр нь 0.5 кг жинтэй 10 пицца хийхийг хүсч байна гэж бодъё. Бүрэлдэхүүн хэсгүүдийн өртөг нь дараах байдалтай байна.

  • Нэг кг гурилын үнэ: 1.5 доллар
  • Нэг литр усны зардал: 0.5 доллар
  • Нэг грамм мөөгөнцрийн үнэ: 0,02 доллар
  • Нэг грамм давсны зардал: 0.01 доллар
  • Нэг литр тосны үнэ: 2.0 доллар

Зардлын тооцоо:

  1. Гурилын өртөг: §§ \text{Flour Cost} = 1.5 \times 0.5 \times 10 = 7.5 \text{ USD} §§

  2. Усны зардал: §§ \text{Water Cost} = 0.5 \times 0.5 \times 10 = 2.5 \text{ USD} §§

  3. Мөөгөнцрийн зардал: §§ \text{Yeast Cost} = 0.02 \times 10 = 0.2 \text{ USD} §§

  4. Давсны зардал: §§ \text{Salt Cost} = 0.01 \times 10 = 0.1 \text{ USD} §§

  5. Газрын тосны өртөг: §§ \text{Oil Cost} = 2.0 \times 10 = 20.0 \text{ USD} §§

Нийт зардал: §§ C = 7.5 + 2.5 + 0.2 + 0.1 + 20.0 = 30.3 \text{ USD} §§

Пиццаны зуурмагийн багцын өртгийг тооцоолох машиныг хэзээ ашиглах вэ?

  1. Үйлдвэрлэлийн төсөв зохиох: Хэрэв та үдэшлэг, арга хэмжээ зохион байгуулахаар төлөвлөж байгаа бол пиццаны зуурмаг хийх нийт зардлыг өөрийн үйлчлэхийг хүссэн пиццаныхаа тоогоор тооцоолж болно.

  2. Зоогийн газрын зардлын шинжилгээ: Рестораны эзэд энэхүү тооцоолуурыг ашиглан пиццаны орцын өртгийг тодорхойлж, цэсний үнийг зөв тогтооход тусална.

  3. Гэрийн хоол хийх: Гэрийн тогооч нар энэ хэрэгслийг ашиглан гэртээ пицца хийх зардлыг ойлгож, хоолоо илүү сайн төлөвлөх, төсөвлөх боломжтой.

  4. Бүрдлийн зардлыг хянах: Хэрэв орцын үнэ хэлбэлзэж байвал энэхүү тооцоолуур нь зардал болон жороо тохируулан хурдан тохируулахад тусална.

Тооны машинд ашигласан нэр томъёоны тодорхойлолт

  • Пиццаны тоо: Таны хийхээр төлөвлөж буй пиццаны нийт тоо.
  • Пиццаны жин: Пицца бүрийн жинг ихэвчлэн килограммаар хэмждэг.
  • Кг гурилын үнэ: Нэг кг гурилын үнэ.
  • Нэг литр усны зардал: Нэг литр усны үнэ.
  • Грам дахь мөөгөнцрийн өртөг: Нэг грамм мөөгөнцрийн үнэ.
  • Нэг грамм давсны зардал: Нэг грамм давсны үнэ.
  • Нефть литр тутамд үнэ: Нэг литр тосны үнэ.

Дээрх тооцоолуурыг ашиглан өөр өөр утгыг оруулж, нийт зардлын өөрчлөлтийг динамикаар харна уу. Үр дүн нь танд байгаа өгөгдөл дээр үндэслэн мэдээлэлтэй шийдвэр гаргахад тусална.